Informace o fotografování

Jak se mohu objednat na focení  ?

Objednat se můžete pomocí kontaktního formuláře, který najdete v kontaktech a nebo Telegonicky: 731 635 657  Emailem: foto@editbiro.cz

Kdy focení probíhá a jak dlouho trvá ?

Na focení si prosím udělejte dostatek času, udělejte si hezký den ať u focení nekoukáte na hodinky. Nefotím stylem cvak – cvak a je hotovo – fotím cca 1 – 2 hodinky formou procházky, pokud fotíme venku. Chci abyste se cítili u focení dobře, nenuceně, aby ve výsledku měli fotografie atmosféru a byl v nich cit.

Při focení venku je nejvhodnější čas před západem sluníčka cca 1,5 – 2 hodinky. Pokud jste ranní ptáčata tak brzo ráno. V oba tyto časy je světlo nejpříjemnější a vykouzlí na fotografiích nádhernou atmosféru. V případě nepříznivého počasí se domluvíme na jiném náhradním termínu focení. Vše je na vzájemné domluvě. Ovšem i po dešti jsou nádherné fotografie a děti rády skáčou do kaluží a to jsou krásné momentky. Jsem pro každou srandu, fotografie je památka a krásná vzpomínka a bude s vámi celý život – myslete na to.

Pokud budeme fotit u Vás doma, tam je to naopak a volí se čas kdy je světla nejvíce.


Co s sebou na focení a jak se obléknout ?

Pokud fotíme venku, můžete vzít deku – mohu přinést i já, mám jich několik. Pokud fotíme s dětma – vezměte s sebou klidně také občerstvení a něco k pití pro děti. Prima je vzít s sebou oblíbenou hračku.  Barvy na focení je dobré sladit, ideál ton v tonu. Neutrální barvy, zemité barvy.

Prosím, vyhněte se nápisům a oblečení s obrázky a křiklavým barvám. Na fotografiích to nevypadá dobře. Nepodceňujte oblečení.  Na fotografiích a celkovém výsledku to dělá hodně. Fotit se nechodíte každý den – zkuste to celé pojmout jako malou slavnostní událost. Každý chce na fotografiích vypadat dobře a hlavně se tak cítit.

Nemáte co na sebe?? Udělejte si před focením radost a kupte si vyladěný outfit. Nemusí být za tisíce v jednoduchosti je krása. Fotografie vám zůstanou na celý život.

Oblečení je ideální jednobarevné, přírodní tony a odstíny. Bílá, šedá, odstíny hnědé až po okrovou, odstíny modré, zelené… Vybírejte jemné tony a vyhněte se výrazným, až křiklavým barvám.

Velké, velké prosím – vyhněte se nápisům, reklamním trikům, vzorům a obrázkům u dětí – na fotografiích to nevypadá dobře – věřte mi xx let zkušeností.

Vše je jen doporučení a nejdůležitější je ať se cítíte dobře, focení si užijete a máte ty nejkrásnější vzpomínky/fotografie.

S oblečením poradím a na email mohu poslat inspiraci jak se barevně sladit na focení.


Za jak dlouho dostanu fotografie a v jaké podobě ?

Náhledy fotografií z focení posílám do 3-7 dnů podle mé vytíženosti – děkuji za pochopení.

Na email Vám přijde galerie ze které si vybíráte fotografie, které Vám upravím/doladím. Hotové fotografie posílám elektronicky do 3-8 týdnů. Pokud budete chtít tištěné fotografie, leporelo, dárkové balení, fotosešit – převzít můžete osobně a nebo posílám – dárkově zabalené.


Těhotenské focení

Ideálně se fotí 30-32 týden těhotenství – každá z vás je jiná a tak to může být velice individuální.  Fotografuji u mě v ateliéru, který mám v přírodním boho stylu a nebo můžeme fotografovat kdekoliv v přírodě a nebo u vás doma kde zachytím atmosféru domova, kde se připravujete na příchod miminka+pár fotografií v blízkosti vašeho domova kam ráda chodíte. Mám také k zapůjčení šaty, ale preferuji originalitu vašeho šatníku. Barvy na focení ideálně pastelové odstíny a nebo zemité barvy. Ideální oblečení je to ve kterém vynikne bříško. Mohou být šaty přiléhavé i uvolněné romantického a něžného stylu aby vynikla krása mateřství. Pokud nemáte ráda šaty tak kalhoty ideal modré jeans a k tomu triko a nebo blůzka. Pro muže na focení oblečení bez vzorů a nápisů – působí rušivě. Prima je světlé triko a nebo košile. Můžete si  objednat také kombinaci focení a to ateliér + focení v exteriéru.


Focení miminek

 Lifestyle focení: Focení, které může probíhat v pohodlí Vašeho domova, kde zachytím tu správnou atmosféru a vytvořím pro Vás krásný příběh včetně malých detailů, které k takovému focení samozřejmě patří. Využít k focení můžeme samozřejmě také ateliér. Přirozené, autentické zachycení miminka samotného i s rodinou a samozřejmě zachycení malých detailů. Takové lifestyle focení miminek je malý příběh o rodině, vztahu mezi vámi se skutečnými emocemi a láskou. S miminkem nedělám žádné komplikované pozy, ale jen takové, které mu jsou příjemné a přirozené. Hodně používám ruce rodičů a díky tomu se miminko cítí dobře. Focení přizpůsobuji tak, co se miminku líbí. Ideální je focení miminka do 12 dne od narození – čím dříve tím lépe. Miminko je ještě dostatečně spavé a focení pro něj není stresující, protože ho prospí.  VÝHODA LIFESTYLE FOCENÍ –  focení je možné i se starším miminkem cca do třetího měsíce od narození. Tam se bude jednat o focení u rodičů v náručí a pak to co nám miminko dovolí, aby mělo své pohodlí a cítilo se dobře. 

Na focení se objednávejte ještě během těhotenství, abych počítala s focením a měla pro vás potom volný termín. Až budete v porodnici tak mi zavoláte a nebo pošlete sms zprávu, že jste na světě a společně doladíme termín pro vaše foceníčko.

Miminkovské focení  jen s maminkou: Nestihla jste miminkovské focení – nevadí. Přijeďte se vyfotit se svým miminkem v náručí. Vytvoříme spolu krásné fotografie mateřské lásky a něhy.

Ateliér mám vyladěný do přírodních a spíš světlých barev – boho styl a nejvíc se tam hodí světlé a jemné barvy.


Portrét – brandová fotografie – fotografie pro web a Vaší prezentaci

Focení může probíhat u mě v ateliéru, kdekoliv v exteriéru i interiéru.  Záleží jaké fotografie se vám líbí a co od fotografií očekáváte. Pokud se jedná o focení pro Vaší prezentaci je ideální volit místo a oblečení takové, které Vás vystihuje. Jen tak budou fotografie vyprávět Váš příběh – kdo jste a co děláte.  Na focení si samozřejmě udělejte dostatek času, ať si ho v klidu užijete. U tohoto focení je čas velice individuální – na všem se společně domluvíme.

Máte otázky, zavolejte mi a vše spolu probereme na tel: 731 635 657

  • – vše můžeme společně probrat před samotným focením a můžeme se také osobně setkat
  • – mám ráda přirozenost, tak aby vystihovala Vás, kdo jste
  • – pokud nemáte zkušenosti – poradím a povedu Vás