snubní prsten svatba

Zásnubní a snubní prsteny

Zásnubní prsteny

Každá žena by si přála, aby před ní její vyvolený poklekl a současně s velkou kyticí rudých růží předal malou sametovou krabičku se slovy ,, Vezmeš si mě ? “ V krabičce se ukrývá zásnubní prsten, kterým dáte najevo svému okolí, že jste zasnoubeni a budete se vdávat.V západních kulturách nosí tento prsten především ženy. Není tomu tak vždy. Někde nosí žena i muž stejné zásnubní prsteny, jinde jsou považovány zásnubní prsteny rovnou za prsteny svatební. Římané předávali spolu s prstenem i malý balíček, který měl ochraňovat obdarovaného. Dnešní zásnubní prsteny jsou většinou ozdobeny drahým kamenem.

Snubní prsteny

Snubní prsteny si vyměňují novomanželé při svatebním obřadu těsně po složení novomanželského slibu jako symbol lásky, věrnosti a spojení. Tento zvyk vznikl již ve 12. století. Po svatbě se snubní prsten obvykle nosí současně se zásnubním prstenem, a to na prsteníčku levé ruky.

Snubní prsteny by měli být vyrobeny z kvalitního a odolného materiálu, který vydrží 50 a více let bez výrazných změn. Na vnitřní stranu prstenu je možné nechat si vyrýt krátký text, datum svatby, různé symboly, jména snoubenců….. Rytina dodá vašemu snubnímu prstenu na osobitosti. Nevěstin prsten může být zdobenější s kamínky.

Navléknutím snubního prstenu se nezmění jen stav v úředních dokladech, ale může se vám kompletně změnit život jako mávnutím kouzelného proutku.

Přeji Vám všem spokojenou a krásnou cestu společným životem.

Edita

3 comment(s)

Moc pěkné povídání o zásnubních a snubních prstenech. Osobně jsme byla nadšená, když jsem byla požádána o ruku. Prstýnek je nádherný. Dlouho jsem od partnera chtěla vědět kde ho koupil. Nakonec po dlouhém naléhání se přiznal a já jsme objevila úžasné snubní prsteny. Doma je ještě nemáme, ale co na ně říkáte? Jsou to tyhle https://www.bisaku.cz/snubni-prsten-model-c-4817-2.

Dobrý den. Jsem velice potěšena, že se Vám mé povídání líbí. Žádost o ruku je jeden z těch krásných okamžiků, které žena dokáže prožívat celým srdcem a spoustou emocí. Přeji Vám hodně společného štěstí, porozumění, tolerance a lásky. Vše je velice důležité na společné cestě životem. Edit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *