Svatební líčení

Každá nevěsta si přeje být ve svatební den přirozeně krásná a vyjímečná.

Nevěsta má působit zářivě, přirozeně a přitom výjimečně a svůj svatební den si vychutnat v pohodě, radosti s pocitem jedinečnosti a jistoty, bez zbytečných obav, zda svatební líčení vydrží náročnost svatebního dne, že se nikde nic nerozmaže a neobtiskne. Líčení by mělo být dostatečně trvanlivé, kdyby se dostavily slzičky štěstí. .

Líčení musí pomoci ke svěžímu vzhledu i v případě, kdy noc před svatbou byla bezesná. Jistotou je kvalitní příprava pleti již před svatbou pomocí kvalitních kosmetických přípravků. Peeling pro zjemnění a odstranění odumřelých části pokožky. Pleťové masky, pro zpevnění, dočištění a výživu pleti.

Svatební líčení zůstává klasickou nadčasovou záležitostí, kterou více než barevné trendy ovlivňuje kvalita a vývoj kosmetických produktů. Klasikou nazývám svatební líčení proto, že převažuje jemnost, čistota a romantické ladění. Výjimky ovšem najdeme u netradičně pojatých svatebních obřadů.

Většina nevěst se touží stát ve svůj den „D“ vysněnou krásnou princeznou a neodolatelnou novomanželkou.

Jak tedy na to ?

Základem každého líčení je dokonalý soulad podkladu s makeupem či pudrem a to formou tzv. vrstvení. Při líčení vybíráme přípravky, které se vzájemně shodnou, jsou dobře vstřebatelné a nevytvoří urputnou vrstvu, která rozhodně nepůsobí přirozeným dojmem. Čistá pleť, kvalitní podklad rovná se dokonalý makeup. Nádherným a příjemným efektem je podkladová báze, která pleť nezatíží, ale struktuálně a opticky zjemní.

Co je to dokonalý make-up ?

Je to ten, který dokonale odpovídá typu a barevné harmonii pleti. Správně vybraný makeup má pleť barevně sjednotit, překrýt barevné nedostatky, pleť chránit před vnějšími vlivy a podle typu ji vyživit a zajistit hydrataci. Při tom všem musí působit přirozeně tak, aby téměř v utajení pleť vypadala úžasně a při tom nebylo nic vidět.

Proč:  Nesprávně použitý makeup může působit maskovitě a nepřirozeně.

Pro barevné sjednocení pleti můžeme použít paletku korektorů, které umožní překrýt např. červené či modrofialové skvrnky. Úžasně působí hightlighter neboli rozjasňovač, který dodá vzhledu svěžest.

Je-li pleť takto připravená následuje další postup v líčení. Jsou nevěsty, které mají svou vlastní konkrétní představu a jsou nevěsty, které se rády svěří do rukou odborníků a nechají si poradit. Zkušená vizážistka by měla zkušeným pohledem objevit to krásné a jedinečné, co na každé ženě zviditelnit. Vizážistka by měla brát ohled na přání nevěsty a provést líčení po vzájemné dohodě. Jde především o dobrý pocit nevěsty samé a né prezentaci někdy až extravagantních kreací, která patří na přehlídková mola nebo soutěže. Nevěsta se musí cítit dobře a spokojeně.

Zkouška svatebního líčení

Proto je vždy vhodná zkouška svatebního líčení s dostatečným časovým odstupem od svatby. Šikovná vizážistka poradí jak se o pleť před svatbou starat, aby se odstranili případné nedostatky pleti. Poradí, které přípravky používat a jak. Společně vyladí celkový styling a dodá nevěstě pocit jistoty, že je vše pečlivě připraveno a nyní se stačí jen příjemně těšit.

Konečný vzhled nevěsty

K čistému a romantickému vzhledu svatebního líčení přísluší světlejší tony samotného líčení. Oční stíny volíme od odstínu bílého až po pastelové barvy. Velmi efektní je rovněž kouřové líčení, kterým lze opticky krásně dotvarovat oči. Linkou na horním víčku celkový dojem slavnostního líčení podtrhneme. Nezbytnou součástí je rozhodně voděodolná a kvalitní řasenka. Růží na tváře opět vhodně doladíme tvar obličeje a dosáhneme sjednocení podle použitých tonů.

Pokud provedeme výraznější líčení očí, na rty je vhodnější aplikovat jemnou rtěnku nebo pouze lesk. Některé nevěsty dávají přednost hodně jemnému, až neviditelnému líčení očí tzv. nahému líčení a pak je efektivnější použít výraznější ton rtěnky. Věřte, že i u svatebního líčení platí, že méně je někdy více. Líčení musí působit osobitě a pro nevěstu pocitově vystihovat její vlastní já.

Tečkou za líčením je použití kvalitního a lehoučkého pudru, který celý vzhled fixuje – nezapomeneme ani na partie krku a dekoltu u korzetových šatů. Jemným parfémem pak celému vzhledu dodáme luxus a jedinečnost.

 

Edita

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *