SVATBA CHÝŇAVA 1.7.2017

Podobně jako jsou předsvatební přípravy tak i svatební fotograf se musí na váš svatební den připravit

Když přijedu na svatbu: Jezdím vždy o něco dříve, prohlédnu si místo svatby a zdokumentuji pro vás místo svatby, výzdobu, stoly a pár malých detailů. Jsou to fotografie, které by neměly ve vašem albu chybět – připomenou vám místo svatebního dne a jeho atmosféru.

Ranní přípravy : Fotím pro vás něco z líčení a česání + malé detaily, které zachytí daný okamžik. Budu ráda když budete mít připravené svatební šaty na vkusném/fotogenickém ramínku a já si je vypůjčím cca na 30 minut a vyfotím na vybraném místě.

Oblékání nevěsty: Pokud si přejete mít na fotkách – chovejte se naprosto přirozeně – nestydět se .)

Příjezd nevěsty:  Snažím si tuto situaci vždy ohlídat, může se stát že se postavím jinam, než auto zastaví. Před vystoupením z auta se rozhlédněte jestli mě někde zahlédnete. Případně chviličku posečkejte než se stihnu přesunout na správné místo.

Obřad: Tam máte starostí až nad hlavu, takže se jen tvařte mile a užívejte si okamžik. Nesnažte se za každou cenu dívat do foťáku a mít úsměv na tváři. I vážný přirozený výraz vypadá mnohem lépe než hraný křečovitý úsměv.

Hosté když chtějí fotit:  Požádejte své příbuzné a známé aby omezili focení a zběsilé pobíhání během obřadu. Jistě si i oni lépe užijí tento významný okamžik, když se budou soustředit jen na Vás a nebudou se mi plést do záběrů. Strýc s fotoaparátem zakrývající ženich a nevěstu a nebo trčící za nimi – nevypadá na fotografiích fakt dobře.

Nasazení prstýnků: Prstýnky se nasazují zespoda, cca do půlky prstu, počká se na fotku (dělám dvě…detail a celek) a pak se prstýnek teprve nasadí úplně. Správné nasazení prstýnků je vhodné nazkoušet.

Novomanželský polibek:  Pořádně si jej užijte a nebojte se dát si pořádný, vášnivý polibek a nezapomeňte na obejmutí nevěsty. Svěšené a nepřítomně visící ruce ženicha nevypadají na fotografiích zrovna moc romanticky.

Focení po obřadu:  Je velmi vhodné sepsat si skupinky pro skupinové fotky a předat je svědků ať lidi organizují a seskupují. Velmi to usnadní organizaci focení skupinek a velmi to focení urychlí. Promyslete si koho chcete mít na fotografiích, aby zůstal na památku ve vašem svatebním albu.

Focení novomanželů:  Jestli je to možné, focení novomanželů je lepší v podvečerních hodinách. Je lepší světelná atmosféra, svatba už je rozjetá párty a je to příhodný okamžik, aby se na chvilku novomanžele vzdálili. Focení přímo po obřadu je také možné – je nutné mít dostatečnou časovou rezervu (cca 1 – 2 hodiny). Ne každý dokáže být v klidu a užít si focení, když ví, že někde čekají hladoví svatebčané, proto doporučuji focení novomanželů až po obědě. Na focení většinou jezdí svědkyně nebo jiná pomocnice.

Oběd: Jezte a pijte dle libosti.  Fotografuji přípitek, společnou polévku novomanželů. Detaily stolů a výzdobu mám většinou již nafocené předem.   Hosty při jídle nemám ve zvyku fotografovat. Pro každého by to nemuseli být zrovna lichotivé fotografie .)

Krájení dortu:  Jen mě upozorněte trochu dopředu že bude dort.

Zábava, první tanec, hry:  Většinou se o tohle starají svědci a zatím se mi nestalo že by se nepřišli pochlubit že za chvíli bude nějaká kulišárna na novomanžele. Jen si užívejte zábavu.

Nebojte se říct mi Kde a jaké fotky se Vám líbí nebo co konkrétně chcete mít na fotkách (např. fotky u stromu, vodopádu apod.). Vždy se Vám budu snažit maximálně vyhovět. Je mnohem lepší se ozvat, než pak smutnit, že nemáte třeba fotky u toho nádherného rozkvetlého stromu nebo že nemáte fotku s celým zámkem, kde probíhal obřad.

Hlavně nezapomínejte na to, že je to Váš krásný den.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edita

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *