Svatba Romana a Vladimír 3.9.2016

Svatební fotograf s vámi bude trávit spoustu času nejen během svatebního dne, ale především výsledek jeho práce s vámi bude nejspíš až do konce života. Svatební fotografie a prstýnky jsou tak ve skutečnosti jedinou hmotnou investici, která vám po svatbě zůstane. Dorty, květiny, hudba, to vše i více na druhý den zmizne, jak pára nad hrncem.

Tři kriteria pro výběr svatebního fotografa

1. Osobnost fotografa

2. výsledek jeho práce – fotografie

3. cena

Osobnost fotografa, jeho lidská povaha, stejně jako profesní přístup a komunikace s vámi, jsou esencialní. Svatební fotograf s vámi, tedy především s nevěstou, strávi obrovské množství času během svatby (ať chcete nebo ne) a stane se součastí svatby.

Určitě se při výběru fotografa můžete do určité míry spolehnout na recenze od jiných nevěst, ale zažít si přímou zkušenost můžete jen vy sám/a. Málo kdo má ten luxus, že by měl dvě svatby a mohl mít tak více pokusů na výběr. Proto osobní setkání se svatebním fotografem ať už ze zvědavosti, nebo čistě z praktických důvodu, by mělo být na vrcholu seznamu věcí, které udělat před svatbou a před podepsaním smlouvy s umělcem.

Výsledkem práce fotografa, který po svatbě dostanete, jsou (nejčastěji) fotografie. Podívejme se na to více z blízka. Jaké fotografie? Jaký styl? Jakou formu budou fotografie mít? Tištěné?

Otázek je více než si dovedete představit. Každý na začátku hledá něco, co se mu bude líbit. Někdo má rád černobílou reportáž, jiný živé barvy. Pro někoho je bližší nezúčastněně dokumentovaná událalost jiný má rád silné až umělecké podání fotografií. Dobrá zpráva je, že nemálo profesionálních fotografů je schopna vám do určité míry nabídnout mix dodaných fotografií (svatba má totiž spoustu dějů). Vyřešit další otázky ohledně fotografií je možné částečně korespondenčně, ale snažší je to při osobní schůzce s fotografem.