newborn foto

Newborn – fotografování novorozených miminek

Newborn foto – kdy přijít na fotografování

Nejvhodnější čas na fotografování novorozených miminek –  newborn je mezi 5. – 15. dnem po narození. Čím dříve, tím lépe. Miminka jsou ještě hodně spavá a dobře se polohují. Po 10 dni začínají být miminka citlivá na dotek a při snaze o změnu polohy a stylu se budí. 

Jak dlouho fotografování trvá – náročnost

Délka fotografování se může lišit. Záleží na rozpoložení miminka. Většinou fotografování trvá 3 hodiny, kam se zahrnuje nakrmení miminka, které by mělo být opravdu dosyta napapané a samotné uspávání zabere hodně času.  Důležité je přijít s dobrou náladou a obrnit se trpělivostí, aby jste nepřenášeli svůj stres na miminko. Maminka svou přítomností dohlíží na samotný průběh fotografování, aby mělo miminko veškerý komfort a byla zajištěna jeho maximální bezpečnost.

Na uspávání miminka se také podílejí rodiče, hlavně maminka. Zvažte prosím, zda je doba po kterou se miminko uspává a fotografuje pro tatínka a sourozence snesitelná. Pokud budou při fotografování, připravte je prosím na to. Zbytečná nervozita se přenáší na miminko.

Přesný čas fotografování spolu domluvíme s ohledem na režim miminka (pokud nějaký má).  

Pokud je to možné snažte se miminko udržet hodinu před fotografováním vzhůru. Po příchodu do ateliéru se nakrmí a uspává. Pokud spalo před fotografováním, může se doba uspávání protáhnout. V pozdějším období je manipulace s miminkem mnohem náročnější. Budí se a jejich výraz není pro fotografování ideální. Miminka mají nižší zrakovou ostrost, stáčí oči a pohled není jednoznačný. Pokud nestihneme  miminko nafotit do tří týdnů, je dobré počkat na věk kolem čtvrtého měsíce. V tomto období děti sledují hračky, pasou koníky a reagují na hlas.

Na fotografování se objednejte s dostatečným předstihem, nejlépe před termínem porodu. Když se miminko narodí, termín fotografování doladíme.

Stanovení přesného termínu pro fotografování

Výchozí je předpokládaný termín porodu:

  • pokud porodíte před termínem, je dobré mne nejpozději následující den informovat, abych pro vás našla vhodný termín pro fotografování
  • když porodíte v plánovaném termínu, je dobré mne nejpozději následující den informovat, abych pro vás našla vhodný termín pro fotografování
  • pokud přenášíte miminko, budu ráda za informaci v den předpokládaného porodu

Stačí krátká sms zpráva, nebo email, kde napíšete pohlaví, jméno, hmotnost miminka a předpokládaný termín propuštění z porodnice. Newborn fotografování je trochu složitější na plánování termínu a proto potřebuji vědět aktuální informace co nejdříve.

V tomto období vznikají jedinečné fotografie miminek.

 

Edita

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *