Družičky na svatbě

Co si představíte při slově družičky a svatba

Družičky na svatbě jsou staletou tradicí. Většina z nás si představí malé roztomilé holčičky nemotorně se motající kolem nevěsty, nebo mladé svobodné ženy kráčící před nevěstou ?

Podle pohanských tradic jsou družičky svobodné dívky oblečené podobně jako nevěsta. Přítomnost družiček na svatbě v blízkosti nevěsty měla zmást zlé duchy a tím chránit nevěstu a zajistit jí životní štěstí.

Dnešní družičky:

Jak vypadají dnešní družičky ?

 Družičky známe jako roztomilé holčičky oblečené do krásných šatů. Většinou jsou to děti rodinných příslušníků, nebo známých, kteří se také účastní svatby.  Družičky mohou nést nevěstě závoj, nebo před nevěstou rozhazovat květiny. Většinou jsou tu pro svou roztomilost.
V jiných zemích se udržuje zvyk dospělých družiček. Nevěsta si vybírá dívky z řad svých blízkých. Družičky se oblékají do stejných nebo podobných šatů, ovšem zcela jiných než má nevěsta.
Družičky na svatbě kráčejí uličkou před nevěstou, případně nevěstě pomohou se závojem. Tyto družičky často pomáhají nevěstě během svatebního dne, ale i v době příprav. Pomáhají s plánováním, organizací, výzdobou a s oblékáním nevěsty ve svatební den do svatebních šatů. Během svatebního dne jsou nevěstě k ruce.
Je na Vás zda dáváte přednost malým roztomilým holčičkám nebo dospělým družičkám, které Vám pomohou během svatebních příprav a svatebního dne. Můžete mít jak malé roztomilé družičky tak i dospělé. Rozhodnutí je milé nevěsty na Vás.  Pokud nechcete žádné družičky mít nemusíte.
Edita

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *